Aktuality
Bankovní obři zakazují nákupy krypto kreditními kartami
Foto: Pixabay
Konec nákupů kryptoměn z kreditních karet
Dva američtí bankovní giganti Bank of America a JP Morgan Chase již nebudou podporovat nákupy kryptoměn svých klientů prostřednictvím kreditních karet. Jak údajně ve svých prohlášeních uvedli, tento zákaz začne platit s počátkem února.
Bank of America i JP Morgan se k tomuto kroku odhodlali z důvodu obavy, nad možností svých klientů nakoupit více kryptoměn, než si mohou ve skutečnosti dovolit a riskovat zadlužení.
Dalším důvodem je prevence proti případným výběrům kreditů z ukradených karet, které jsou následně směněny na kryptoměny.
Foto:Pixabay
Vyšší poplatky za nákup z debetních karet
Jak Bank of America uvádí, tento zákaz nijak neovlivní vlastníky debetních karet. Nicméně řada amerických bank již údajně navýšila transakční poplatky za nákup kryptoměn u známých směnáren.
Trh kryptoměn stále vyhlíží obnovu
Cena za jeden bitcoin v průběhu posledního týdne klesla až na částku $7,700. V době psaní článku se již cena vrátila a prozatím ustálila lehce pod hranici $9,000.
Ač už máte či nemáte dojem, že právě teď je ta nejvhodnější chvíle nakoupit levně část bitcoinu či jiné kryptoměny, dovolíme si na závěr použít citát slavného investora Warrena Buffeta: „Mějte obavy, když ostatní jsou lakomí, a buďte lakomí, když ostatní jsou na obavách.“
Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Komentáře