Aktuality
Černé pondělí 2020, Propad akcií na burze
Foto: Pixabay
Černé pondělí 2020, Propad akcií na burze
Pondělí 9. března 2020 se zapíše jako Černé pondělí na trhu s cennými papíry. V tento den totiž poklesla hodnota největších indexových fondů o více než 8%, což si vyžádalo automatické pozastavení všech burzovních operací.
K takovému mechanismu dochází pouze při prudkém propadu, kterého jsme byli svědky naposledy v roce 2008, kdy zkrachovala tehdy největší investiční banka Lehmann Brothers. Nyní se řada investorů ptá – může být situace ještě vážnější?
Myslíte si, že se blíží ten správný čas pro nákup Bitcoinu? Nečekejte, až vám opět ujede vlak. Zaregistrujte se u spolehlivé kryptoměnové směnárny Coinmate, kde si můžete zakoupit i některé další altcoiny.
Koronavirus a pokles ceny ropy táhne stáhly akcie dolu
Asi není žádným překvapením, že mezi hlavní příčiny tohoto propadu patří koronavirus – CoVid19. Měli bychom však poukázat na skutečnost, že k tomuto propadu došlo až o několik týdnů později, co tento virus začal sužovat čínskou provincii Wuhan.
Právě globální rozsah této infekce podnítil paniku, která se dotkla i celé řady investorů. V Evropě se stala Itálie epicentrem této nákazy, ovšem případy koronaviru byly následně zaznamenány na všech kontinentech světa. Na blízkém východě byl nejvíce zasažen Írán, který dokonce přišel s konspirační teorií, že CoVid-19 byl vynálezem zkázy z dílny Američanů.
Pokles akcií byl rovněž umocněn obchodní válkou o ropu mezi Ruskem a Saúdskou Arábií. Od začátku roku 2020 se propadla cena jednoho barelu ropy o skoro 50% a jen z noci z 8. na 9. března se jednalo pokles o 10$. Šlo o největší propad od Války v Zálivu z roku 1991.
Foto: Pixabay
Cena Bitcoinu, jak ovlivní CoVid-19 hodnotu BTC
Zcela přirozeně nás všechny zajímá, jak zareaguje trh kryptoměn na epidemii koronaviru. Zprvu se množily domněnky, že investoři přesunou svá akciová aktiva do komodit, které disponují udržitelnou hodnotou. Tím může být kupříkladu zlato, umělecká díla, nebo právě Bitcoin, který je nejvíce likvidní, neboť jej na kryptoměnové směnárně prodáme během chvilky.
Nyní se však zdá, že stále převažuje ta část investorů, která Bitcoin považuje za rizikové aktivum pro doplnění svého investičního portfolia, tudíž se jej zbaví jako první. Pokud tomu tak bude, můžeme (nebo také mohli jsme) z krátkodobého hlediska zaznamenat pokles na jeho hodnotě.
Naproti tomu z dlouhodobého hlediska by to nemělo znamenat výraznější hrozbu pro tuto kryptoměnu, neboť komunita okolo Bitcoinu neustále roste. Možná se ještě dočkáme cenového růstu při květnovém halvingu Bitcoinu.
Foto: Pixabay
Nyní se podívejte, kde můžete svůj Bitcoin bezpečně uchovávat.
Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Komentáře