Aktuality

Conseq fondy active, horizont a classic – recenze a zkušenosti

Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Komentáře

Conseq jsem mel vice nez 5 let - vysledna ziskovost akcii (v unoru, pred vypuknutim Covid pandemie) kolisala kolem nuly, nicmene se zapoctenim vsech poplatku byla -6%. Je to nefunkcni produkt/sluzba a ukoncil jsem to, penize si nechal vyplatit a zacal si investovat sam a jsem si jisty, ze to zvladnu lepe nezli oni, kteri se zivi na poplatcich, ktere dostanou kazdopadne - sve maji jiste vzdy a to je velmi spatny zaklad... celkove mne tato spolecnost velice zklamala. Honosne a cetne reklamy, ale naprosto neodpovidaji tomu, co by klientovi meli prinest.

Fond mám 3. rok, vstupní poplatek činil 80000,- při investici 10000,- měsíčně. Ziskovost zatím žádná.. Skrze poplatky a slabou výnosnost jsem pořád ve ztrátě a tuším, že dlouho budu. Upřímně si také myslím, že kdybych peníze investoval sám, například do obyčejného indexu SP500, ziskovost by byla mnohem vyšší a poplatky nižší. Vůbec nechápu honosné reklamy a všeobecné doporučení. I dle historie můžeme vidět, že fond sotva dosáhne ziskovosti několik jednotek procent ročně, ale ztrátu umí i v desítkách procent. Samozřejmě nyní trhy ovlivnila situace kolem koronaviru, avšak z dlouhodobého hlediska je prosté kopírování indexu SP500 mnohem výnosnější... Nebýt vysokých vstupních poplatků, peníze vyberu a investování ukončím.

stejna zkusenost s vyse uvedenymi recenzemi, nastesti poplatek nebyl tak vysoky protoze jsem mela smlouvu pres investicniho poradce, takze kolem 6000... zisk 0... v blizke dobe budu ukoncovat a radsi se naucim obchodovat na burze sama...

Nějak Vám tam chybí váš investiční horizont ?! Víno, které má zrát 10 let asi nebudete otevírat po 5 letech? Nebo snad ano?

U Consequ se platí celý poplatek, který je vypočítán z odhadovaného zisku, již na začátku. Proto nemůžete čekat, že při investičním horizontu kupříkladu 15 let, budete hned za 2 roky v plusu. Jako výhodu vidím pravidelné investování na trvalý příkaz, čímž mi každý měsíc jde část peněz do fondu, zatímco normálně bych je třeba neinvestoval. Nicméně vám rozumím a jako alternativu bych navrhl ETF fondy. Fungují podobně, ale mají nižší poplatky a navíc Vám vynáší dividendy. A dokonce je teď u XTB brokera nakoupíte bez komise.

Co se týče aktivního investování, rozhodně doporučuji naučit se obchodovat sám za sebe. Na druhou stranu chci varovat před lákadlem indexového investování. Indexy jsou populární v čase prosperity (NASDAQ nyní) a zavrhované během krize (2001, 2009). To znamená, že růst není nekonečný, a pokud špatně vyhodnotíte situaci na trhu, můžete být těmi posledními, kdo nakoupí.

U Conseq jsem 5 let, spořím malé částky pravidelně celou dobu. Výnos mých tří fondů Conseq Active Invest Dynamický je -7%, -15% a -11% (včetně započtení poplatků). Conseq nedoporučuji. Fondee nebo Portu udělají výrazně lepší službu, mají čtvrtinové poplatky a můžete kdykoliv odejít, protože poplatky platíte měsíčně, nikoliv předem.

Nikdo vám pochopitelně negarantuje výnos, takže Fondee ani Portu by při stejné investiční strategii nemusely dopadnout lépe. Každopádně máte pravdu, že poplatky u Fondee a Portu jsou mnohem nižší. Na oba máme již hotové články.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnostODEBÍREJ NOVINKY ZE SVĚTA TRADINGU

Vlož email a dostávej aktuální zprávy ze světa obchodování a kryptoměn