Aktuality

Conseq fondy active, horizont a classic – recenze a zkušenosti

Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Komentáře

Conseq jsem mel vice nez 5 let - vysledna ziskovost akcii (v unoru, pred vypuknutim Covid pandemie) kolisala kolem nuly, nicmene se zapoctenim vsech poplatku byla -6%. Je to nefunkcni produkt/sluzba a ukoncil jsem to, penize si nechal vyplatit a zacal si investovat sam a jsem si jisty, ze to zvladnu lepe nezli oni, kteri se zivi na poplatcich, ktere dostanou kazdopadne - sve maji jiste vzdy a to je velmi spatny zaklad... celkove mne tato spolecnost velice zklamala. Honosne a cetne reklamy, ale naprosto neodpovidaji tomu, co by klientovi meli prinest.

Fond mám 3. rok, vstupní poplatek činil 80000,- při investici 10000,- měsíčně. Ziskovost zatím žádná.. Skrze poplatky a slabou výnosnost jsem pořád ve ztrátě a tuším, že dlouho budu. Upřímně si také myslím, že kdybych peníze investoval sám, například do obyčejného indexu SP500, ziskovost by byla mnohem vyšší a poplatky nižší. Vůbec nechápu honosné reklamy a všeobecné doporučení. I dle historie můžeme vidět, že fond sotva dosáhne ziskovosti několik jednotek procent ročně, ale ztrátu umí i v desítkách procent. Samozřejmě nyní trhy ovlivnila situace kolem koronaviru, avšak z dlouhodobého hlediska je prosté kopírování indexu SP500 mnohem výnosnější... Nebýt vysokých vstupních poplatků, peníze vyberu a investování ukončím.

stejna zkusenost s vyse uvedenymi recenzemi, nastesti poplatek nebyl tak vysoky protoze jsem mela smlouvu pres investicniho poradce, takze kolem 6000... zisk 0... v blizke dobe budu ukoncovat a radsi se naucim obchodovat na burze sama...

Nějak Vám tam chybí váš investiční horizont ?! Víno, které má zrát 10 let asi nebudete otevírat po 5 letech? Nebo snad ano?

U Consequ se platí celý poplatek, který je vypočítán z odhadovaného zisku, již na začátku. Proto nemůžete čekat, že při investičním horizontu kupříkladu 15 let, budete hned za 2 roky v plusu. Jako výhodu vidím pravidelné investování na trvalý příkaz, čímž mi každý měsíc jde část peněz do fondu, zatímco normálně bych je třeba neinvestoval. Nicméně vám rozumím a jako alternativu bych navrhl ETF fondy. Fungují podobně, ale mají nižší poplatky a navíc Vám vynáší dividendy. A dokonce je teď u XTB brokera nakoupíte bez komise.

Co se týče aktivního investování, rozhodně doporučuji naučit se obchodovat sám za sebe. Na druhou stranu chci varovat před lákadlem indexového investování. Indexy jsou populární v čase prosperity (NASDAQ nyní) a zavrhované během krize (2001, 2009). To znamená, že růst není nekonečný, a pokud špatně vyhodnotíte situaci na trhu, můžete být těmi posledními, kdo nakoupí.

U Conseq jsem 5 let, spořím malé částky pravidelně celou dobu. Výnos mých tří fondů Conseq Active Invest Dynamický je -7%, -15% a -11% (včetně započtení poplatků). Conseq nedoporučuji. Fondee nebo Portu udělají výrazně lepší službu, mají čtvrtinové poplatky a můžete kdykoliv odejít, protože poplatky platíte měsíčně, nikoliv předem.

mám přesně 10 let Conseq Horizont, pokud použiji jednoduché "kupecké" počty vložil vs. co mohu dnes vybrat, je to -(MÍNUS)20.861,-Kč. JE TO PODVOD!!!

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost