Aktuality
Facebookový projekt Libra se možná ani nespustí
Kryptoměna libra pod palbou kritiky
Od svého počátku byl kryptoměnový projekt Libra od společnosti Facebook terčem kritiky. Největší znepokojení nese skutečnost, že se Facebook snaží vytvořit bezpečnou a nezávislou měnu, ačkoli sám neudrží v bezpečí soukromá data svých uživatelů.
Ve své čtvrtletní zprávě nyní oznámil, že z důvodu neustálých kontrol regulačních úřadů je možné, že se kryptoměnový projekt Libra v roce 2020 vůbec nespustí. Společnost Facebook si dobře uvědomuje, jak velká nejistota ohledně Libry panuje.
Kryptoměnový projekt Libry by měl fungovat na využití technologie blockchainu stejně jako Bitcoin. Ovšem Bitcoin již téměř 10 let funguje a na řadě míst s ním můžete i platit. Začněte nákupem kryptoměny bitcoin na směnárně Coinmate.
Libra je shitcoin, zvítězí Bitcoin?
Projekt Libra byl již nejednou tématem rozboru v Senátu USA. Přestože Libra cílí na vytvoření efektivní, bezpečnější a nízkonákladové platební metody, Facebook částečně přiznal, že pomocí Libry bude moci použít data z transakcí pro své reklamní účely.
„Aktuálně čelí Libra obrovské kontrole nejen od regulačních úřadů, ale i od vlád nejrůznějších států. Co se týče potenciálního osvojení takové měny na trhu, panuje spíše zatím nejistota. Z uvedených důvodů nemůžeme zaručit, že se projekt Libra a s ním spojené služby spustí včas, nebo zdali vůbec,“ uvedl mluvčí společnosti Facebook.
Je těžké odhadnout, zda se projekt Libra dočká úspěchu, když se do něj ostře pouští i třeba prezident USA Donald Trump nebo jiní američtí politici, kteří jej označují za „shitcoin.“ Na odpověď na tuto otázku si patrně budeme muset ještě několik měsíců počkat.
Ostře kritizována a v USA i dokonce zakázána je kryptoměna petro.
Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.