Aktuality
Hackerský útok, pokles hashrate a zákaz PoW kryptoměn
Další týden utekl jako voda a my vám přinášíme všechny novinky, které se v kryptosvětě udály. Vedle hackerského útoku se podíváme na připravovanou globální regulaci trhu, možný zákaz PoW kryptoměn či na informace o BTC.
Hackerský útok – Globální regulace
Hashrate klesá – Platby v Rusku
Walt Disney – PoW kryptoměny
Počet BTC
Foto: Pixabay
Uniswap čelil hackerskému útoku
Decentralizovaná kryptoměnová burza Uniswap čelila velkému hackerskému útoku. Postup útoku byl přitom poměrně sofistikovaný a využil mimo jiné i aktuální situaci v oblasti kryptoměn.
Hackeři vytvořili chytrou smlouvu a pomocí pishingu lákali uživatele na získání 400 UNI, které mají hodnotu přes 2 000 dolarů. V kostce jste připojili svoji peněženku a požádali jste o přijetí transakce. Tím jste ale dali útočníkům prakticky neomezený přístup ke svým peněženkám.
Podle informací takto interagovalo téměř 75 000 peněženek a útočníci získali téměř 8 milionů dolarů. Naštěstí ale nebyla ohrožena bezpečnost protokolu Uniswap jako takového. Decentralizovaná burza se tak i nadále dá považovat za velmi bezpečnou.
NEJVĚTŠÍ KRYPTOMĚNOVÁ BURZA Na kryptoměnové burze Binance najdete desítky alternativních i klasických kryptoměn, které můžete obchodovat i mezi sebou. Skvělá volba pro investory do alternativních měn, neboli altcoinů. - obchodujte desítky kryptoměn - mobilní aplikace Android / iOS - stránky kompletně v češtině - recenzi burzy Binance najdete zde
|
Chystá se globální regulace trhu
Výkyvy, jaké nyní kryptoměny zažívají spolu s pády kryptoměn a společností jsou hlavním důvodem, proč se Rada pro finanční stabilitu rozhodla navrhnout pravidla, která povedou ke globální regulaci kryptotrhu.
V minulosti FSB uváděla, že kryptoměny nepředstavují systémové riziko. To se ale změnilo díky turbulentnímu období, které nyní zažíváme. Podle Rady totiž tyto výkyvy ovlivňují širší finanční systém.
Větší regulace je prý také důležitá proto, aby bylo možné kryptoměny brát jako regulérní platidlo. V současné době jsou totiž kryptoměny využívány spíše jako spekulativní nástroj než jako možná měna budoucnosti.
BTC hashrate klesá
Těžba kryptoměn je energeticky velmi náročná, to je známá věc. Možná právě díky tomu dochází k postupnému poklesu hashrate u těžby BTC. Za poslední týden dokonce došlo k poklesu 15 %!
Za poklesem ale nemusí být pouze vyšší ceny energií ale také vysoká vedra. Ta v některých státech vedla k tomu, že se uzavíraly těžařské farmy. Což opět může stát za tak významným poklesem.
$50 registrační bonus na Binance - KLIKNĚTE ZDE (Bonus se skládá ze tří odměn pro nově registrované: 1) 5$ Spot cashback voucher za provedení prvního vkladu ve výši 100+$ do 5 dnů 2) 20$ Spot cashback voucher za provedení obchodu na spotu ve výši 1 000+$ 3) 25$ Spot cashback voucher za objem obchodování více než 20 000 $. Všechny cashback vouchery platí pouze 7 dní.)
Díky poklesu hashrate tak dochází také k zjednodušení celé těžby. Uvidíme, jak se bude tento trend nadále vyvíjet. Nedá se ale předpokládal, že by hashrate klesal dalším rychlým tempem.
V Rusku digitálně nezaplatíte
Rusko momentálně zakázalo platbu pomocí digitálních aktiv. Prakticky by tak nemělo být možné za službu nebo výrobek zaplatit pomocí kryptoměn, přesněji pomocí digitálních aktiv.
I nadále je ale možné v DFA platit v rámci zahraničních obchodů. To především díky sankcím, které jsou v současné době na Rusko uvalené. Je otázkou, jak se bude kryptoměnám a digitálním aktivům nadále v Rusku dařit.
Walt Disney a Web3
Walt Disney se rozhodl vstoupit do prostoru Web3. Ačkoli se zatím kryptoměnám, resp. kryptoprůmyslu spíš vyhýbal zdá se, že svůj postoj změnil. Dočkáme se tedy nějakých zajímavých projektů alternativních světů či metaverse?
Díky světu, který Walt Disney vytváří, je možné, že metaverse a virtuální realita nabídne dechberoucí zážitky. Zatím společnost postupuje velmi opatrně, uvidíme, kam se její kroky budou ubírat dále.
Zákaz PoW kryptoměn
Evropská centrální banka si posvítila na proof-of-work kryptoměny, mezi které se řadí také nejslavnější Bitcoin. Podle ní totiž kryptoměny získávané těžbou představují riziko pro klima. Navrhuje proto tyto kryptoměny do roku 2025 zakázat.
Podle Evropské centrální banky může těžba ohrožovat přechod na zelenou energii. Jak by zákaz probíhal nebo co vše by obsahoval zatím není známé. Otázkou také je, zda by Bitcoin přešel na proof-of-stake podobně, jako se o to snaží "konkurenční" Ethereum.
Počet BTC na burzách klesá
Držení kryptoměny na burzách má svá určitá rizika, například hackerský útok nebo bankrot burzy. To a ekonomická situace ve světě jsou viníky poklesu držených Bitcoinů na samotných burzách.
Počet držených Bitcoinů dokonce dosáhl minima od roku 2020. Lidé tedy kryptoměnu prodávají případně přesouvají na své peněženky. Pokles je přitom až 10%, což je v rámci kryptosvěta poměrně velké číslo.
$50 registrační bonus na Binance - KLIKNĚTE ZDE (Bonus se skládá ze tří odměn pro nově registrované: 1) 5$ Spot cashback voucher za provedení prvního vkladu ve výši 100+$ do 5 dnů 2) 20$ Spot cashback voucher za provedení obchodu na spotu ve výši 1 000+$ 3) 25$ Spot cashback voucher za objem obchodování více než 20 000 $. Všechny cashback vouchery platí pouze 7 dní.)
Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.
eToro je obchodní platformou pro více aktiv, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.
Prosím berte na vědomí, že CFD jsou komplexním nástrojem s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. 68% účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste uvážit, zda opravdu chápete, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit přijmout tak vysoké riziko ztráty peněz.
Výsledky dosažené v minulosti nejsou ukazatelem budoucích výsledků. Historie obchodování je kratší než 5 let a nemusí být dostatečná pro to, aby sloužila jako podklad k investičním rozhodnutím.
Copy trading (zrcadlení obchodů) je služba správy portfolia, kterou poskytuje společnost eToro (Europe) Ltd., která je povolena a regulována kyperskou Komisí pro cenné papíry (Cyprus Securities and Exchange Commission).
Obchodování kryptoakiv nepodléhá v některých zemích Evropské unie (EU) a Spojeném klálovství (UK) regulaci a neexistuje tedy spotřebitelská ochrana. Váš kapitál je vystaven riziku.
Společnost eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nenese žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.
eToro (Europe) Ltd., poskytovatel finančních služeb autorizovaný a regulovaný komisí Cyprus Securities Exchange Commission (CySEC) pod licenčním číslem 109/10.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Finanční správa si posvítí na danění kryptoměn!
Daníte správně kryptoměny? Pokud ne, pak vás bude zajímat, že Finanční správa spouští cílené kontroly právě na danění kryptoměn. Kolik bude...
Jak vydělat na P2P obchodování
Kryptoměnová burza Binance umožňuje P2P obchodování. S jeho pomocí můžete uzavřít i velmi zajímavé obchody, které mohou přinést zajímavé zisky.
Jak prodat bitcoin za koruny u Binance
Kryptoměnová burza Binance nabízí možnost prodeje kryptoměny P2P. Ukážeme vám, jak můžete prodej uskutečnit a na co byste si měli dávat při...