Aktuality

Investiční platforma eToro – recenze, daně a zkušenosti

Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Komentáře

min vklad je 100$, poplatek za vyber 5$...

Děkujeme, poplatek za výběr jsme opravili, ale minimální vklad dle webové stránky eToro necháváme na 200 USD.

Dobrý den.
Při obchodování na Etoru se jedná o příjem ze zahraničí, je tedy nutné být osobou identifikovanou k dani? Děkuji

Dobrý den, ačkoli je eToro zahraniční broker, opět jsme to my, kdo jsme povinni odvádět daně. Konkrétně se jedná o 15 % ze zisku. Pokud však akcie držíme více než 3 roky, daň se nevztahuje na zisk. Daníme tedy pouze dividendy.

Slyšel jsem (https://www.youtube.com/watch?v=mbU0RqRCeOw), že danit je možné až v momentě, kdy zisk je více než 100 000 Kč. Je to pravda? Děkuji

Slyšel jste téměř správně, ovšem jedná se o OBJEM 100 000 Kč. Pokud tedy nakoupíte akcie za 80 000 Kč a prodáte je za 120 000 Kč, Váš zisk je 40 tisíc, ale daň se na Vás VZTAHUJE.

Pokud váš zisk bude třeba 90 tisíc po nákupu akcie za 5 000 Kč a prodeje za 95 000 Kč, potom se na Vás daň NEVZTAHUJE, za předpokladu, že dodržíte limit objemu 100 000 Kč za rok.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost