Podvod AEST / AEST podvod, pyramida, zlodějna, kryptoměny, AESTi, systém AEST
Zdravím, chci Vás upozornit na podvod AEST. Jedná se o tzv. pyramidu. Podvodník si od Vás vyžádá vklad v kryptoměně Ehtereum a dá vám tzv AESTi. Podvodník Vás verbuje např. přes známé pomocí videoprezentace (dosti neprofesionální, nekvalitní prezentace na podvodníka)... slibuje ohromné výdělky skrze síť s "kredity" AEST, která se podílí (nějak) na trhu... což není schopen vysvětlit. Nainstalují vám program do telefonu/počítače, který nedělá nic jiného než že generuje čísla, která vám navozují pocit že bohatnete. Důležité je množství lidí co dělají vklady, podle toho může podvodník vydávat peníze. Pokud si pár lidí z nutnosti vybere, často před nějakou nesmyslnou dobou zúročení vkladu, předtím než má nastat nějaký časový zlom co jim hodně vydělá nebo kdy se jim otevře možnost si vklady a zisk vybrat, tak to nevadí. Pár lidí si vybere a potvrdí že vše jen funguje, ale až si budou chtít vybrat všichni, většina, tak podvodník už je za humny. Dokud lidé dávají peníze, on pár jednotlivců co "odpadnou" může vyplatit, ale když už se mu peníze nehrnou a nevyplatilo by se mu vyplatit více lidí nebo když uplyne pomyslný bod zlomu, už jej nikdy neuvidíte. Peníze také nikdy už neuvidíte. Systém má navíc fungovat na principu Teslovi cívky/transformátoru (Tesla, ten vynálezce umřel roku 1943, dávno před internetem!), na programovacím jazyku Malbolge, který se vůbec nepoužívá... Lidi prosím, zjišťujte si informace než do něčeho zainvestujete. Další věci jako že xy procent ze zisku půjde na charitu, projekty jež neexistují ale vydělali mu jako podnikateli miliony... (i o tom tam ten člověk/podvodník mluvil)
Aktuality
Ponziho schéma a Pyramida - podvody na investory
Foto: Pixabay
Pozor na podvody na investory
Jako investor je potřeba brát každou investici tak, že je možné, že o celou přijdeme. Někdy firma/kryptoměna/komodita/akci prostě zkrachují. S tím se nic moc dělat nedá a toto riziko hrozí vlastně vždy. S tím musí každý investor počítat a čím více investic udělá, tím více jich také bude neúspěšných.
Nikdo se ale nechce dostat do situace, kdy investoval do slibného projektu, firmy nebo třeba kryptoměny, a byl okraden. Podíváme se na zoubek jednomu z nejrozšířenějších podvodných schémat, tedy na to, jak funguje takzvaná pyramida a také Ponziho schéma, které je v době kryptoměn velmi aktuální. Čím více o těchto podvodech víme, tím lépe se jim můžeme vyhnout a také na ně upozornit.
XTB recenze, XTB platforma, investování a u XTB brokera
Klikněte sem a začněte investovat u XTB brokera, protože
- Zainvestujete u spolehlivého brokera s licencí u ČNB
- Obchodování probíhá v moderní webové platformě xStation 5
- Na každý dotaz Vám ochotně odpoví česká zákaznická podpora
Kompletní recenzi XTB brokera naleznete zde
Pyramida neboli Letadlo
Pyramidové schéma je podvodný a nelegální obchodní model, při kterém společnost funguje tak, že neustále přivádí nové a nové účastníky. Přivedený účastník zaplatí nějakou částku za to, že může pro společnost pracovat, a také sám získává část těchto poplatků od lidí, které sám přivedl.
Další části těchto poplatků jsou propláceny těm, kteří je získali, až na samotný vrchol (pyramidy). Jediní, kdo na tomto obchodním modelu vydělávají, jsou ti, kteří přivedli první účastníky a berou tedy provize ze všech poplatků, které jsou vybírány.
Tyto společnosti se vyznačují tím, že nenabízí žádnou službu, produkt nebo cokoliv hodnotného. Účastníci tohoto schématu pouze platí typicky za různé kurzy, semináře, knihy nebo CD, ze kterých se jen učí, jak získávat další a další články do schématu. Reálná hodnota je ovšem velmi nízká nebo nulová, a má za cíl pouze zmást členy tohoto schématu, kteří si nemusí uvědomovat, že se stali oběťmi podvodu.
Zde jsme psali o nechvalně známém OneCoinu.
Foto: Pixabay
Pyramidu si nepleťte s Multi-level Marketingem
Mnozí tvrdí, že jakýkoliv obchodní model, který zahrnuje také získávání dalších členů a následné získávání provizí, je Pyramidou. Není tomu tak a vysvětlíme si proč Síťový marketing, neboli Multi-level Marketing (MLM) podvodem není.
Společné MLM a pyramidě je to, že lidé v rámci své práce přijímají další členy, ze kterých se poté vyplácí provize až po nejvyšší článek řetězu. Rozdíl je ovšem v tom, že u Pyramidy nikdy nevzniká produkt nebo hodnota, ale celé schéma je na získávání dalších a dalších členů založeno. Bez tohoto získávání a poplatků z nich se celý systém zhroutí. Přesně takovou kritiku schytal i projekt Tycoon69.
MLM je model, ve kterém také probíhá nábor dalších členů, ovšem tyto společnosti reálně nabízí hodnotu a provize jsou vypláceny až na základě úspěšného prodeje koncovému zákazníkovi nebo jiné firmě, která dále produkt rozprodává. Jedná se o naprosto klasický obchod, kdy je systém odměn nastaven tak, že jsou obchodníci motivováni k získávání dalších členů. Jediný způsob získání provizí ale tkví v úspěšném prodeji.
Velmi často se s MLM obchodním modelem setkáme v oblasti kosmetiky, ale také u finančního poradenství. Je ale potřeba zdůraznit, že MLM je sice legální a jedná se o dlouhodobě udržitelný obchodní model, je ale potřeba brát ohled i na solidnost jednotlivých firem a také na reálnou hodnotu produktu nebo služby. Jednoduše řečeno, i tyto firmy mohou nabízet předražené nebo nekvalitní služby.
Ponziho schéma je podvodem na investory
Ponziho schéma funguje na principu, kdy je jedna skupina investorů vyplácena z investic dalších a dalších investorů. Ti, kteří jsou vypláceni, jsou obvykle ti, kteří zainvestovali jako první. Ponziho schéma je tak někdy označováno jako synonymum Pyramidové hry, ale princip je jiný a investoři nemusí být vypláceni podle délky nebo výšky investice, ale i podle času, kdy chtějí své podíly prodat.
Ponziho schéma je stejně jako Pyramidová hra nelegální a dlouhodobě neudržitelný obchodní model. Zatímco Pyramida je ovšem zaměřená na obchodníky, Ponziho schéma se týká zejména investorů, což je vlastně důvod, proč i o něm říkáme.
Foto: Pixabay
Kryptoměnový crowdfunding k Ponziho schématu svádí
Jednou z obrovských příležitostí pro investory je takzvaný Initial Coin Offering (ICO), který probíhá tak, že nově vznikající firma nebo projekt vytvoří svou vlastní kryptoměnu. Tu za reálné peníze rozprodá investorům, kteří doufají v úspěch firmy a tím i zvýšení ceny původně levné kryptoměny. Jednou z úspěšných ICO kampaní bylo stvoření kryptoměny ethereum, které se vyšplhalo z $0,40 za jeden token v roce 2015 až na zhruba $1 000 na začátku roku 2018.
Zatímco klasické rozprodávání akcií, které v zásadě funguje na stejném principu, je velmi regulováno a investoři jsou chráněni, v případě ICO se jedná spíše o jakési dobrovolné investice, kdy si nikdo nekupuje číst firmy ani její případné budoucí zisky. ICO navíc není nijak regulováno a hrozí tedy mnohonásobně zvýšené riziko možného podvodu.
Tvůrci schématu mohou vyplácet jednu část investorů, kterým se investice vrátí, ovšem jen za cenu toho, že další a další investoři uvidí za růstem hodnoty dané kryptoměny zajímavé zhodnocení, které ale bylo uměle vytvořené. Jedním z příkladů Ponziho scématu bylo možné investování na portálu BitConnect, o jehož zavření jsme psali zde. Rozhodně se ale nejedná o jedinou
Pokud se rozhodnete investovat skrze ICO, rozhodně nedoporučujeme investovat velkou část vašeho kapitálu a je potřeba počítat s vysokým rizikem ztráty celé investice. Také si rozhodně prověřte, že za projektem stojí důvěryhodní lidé, kteří mají motivaci i schopnosti daný projekt dokončit, a kteří svým jménem ručí za korektnost celého projektu.
Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Komentáře