Bitcoin
Je Bitcoin bezpečný?
Bitcoin a jeho bezpečnost
Bitcoin mnozí považují za jakýsi slepý výstřel, některé konspirační teorie dokonce hovoří o globální propagandě založené americkou NSA. Ve skutečnosti existuje celá řada faktorů, které udržují celou Bitcoinovou síť v bezpečí, a to dokonce na úrovni vyšší, než je běžné třeba u bank.
Celý kód Bitcoinu je open source
Open source znamená, že je možné kdykoliv a libovolně nahlížet do kódu programu nebo ho upravovat. Obrovské množství vývojářů a programátorů na kódu aktivně pracuje a kdokoliv může jejich práci překontrolovat a najít a opravit možné chyby.
Vzhledem k tomu, že vývojáři nebo nadšenci vědí, jak přesně kód funguje, je prakticky vyloučené, že je Bitcoin nějakým obrovským podvodem, kdy za nitky tahají jisté organizace nebo sami tvůrci. Do samotných programů se samozřejmě dostávají pouze ta vylepšení, která jsou schválena a ověřena.
NEJVĚTŠÍ KRYPTOMĚNOVÁ BURZA Na kryptoměnové burze Binance najdete desítky alternativních i klasických kryptoměn, které můžete obchodovat i mezi sebou. Skvělá volba pro investory do alternativních měn, neboli altcoinů. - obchodujte desítky kryptoměn - výkonná obchodní platforma - mobilní aplikace Android / iOS - podpora 24 / 7 - stránky kompetně v češtině - recenzi burzy Binance najdete zde
|
Bitcoin je decentralizovaná měna
O decentralizovanosti jste jistě slyšeli. V praxi to znamená, že Bitcoinovou síť neřídí nějaká centrála, organizace nebo stát. Není možné uměle vytvířet nebo ničit Bitcoiny, není možné Bitcoiny padělat nebo jakkoli jinak ovlivňovat.
To je extrémně důležité i například z hlediska nabourání celé sítě. Hackeři nemohou napadnout jakýkoliv bod v celé síti, a tím jí vyřadit z provozu.
To je obrovský rozdíl například od klasických bank. Pokud by hackeři napadli banku a útok by byl úspěšný, vyřadili by jí celou z provozu, mohli by získat citlivé údaje a tak podobně.
Útoky na Bitcoinovou síť se samozřejmě stávají a stávat budou, a Bitcoiny budou ukradeny, ale tyto útoky souvisí spíše s nedostatečným zabezpečením jednotlivých burz, než s nedokonalostí sítě samotné.
Všechny transakce jsou transparentní
Každou jednotlivou transakci lze zpětně dohledat v blockchainu, který je naprosto veřejně přístupný komukoliv v Bitcoinové síti. Také neexistuje způsob, jak padělat transakce a není možné je zpetně rušit nebo zpětně podvádět.
Vše je (pseudo)anonymní
Přestože jsou všechny transakce transparentní, u žádné není možné přímo dohledat citlivé údaje o vás nebo komukoliv jiném. Samozřejmě při nápadných transakcích, kdy například někdo někomu prodá vyšší obnos Bitcoinů a zmíní se o tom média, lze přiřadit Bitcoinovou peněženku specifické osobě, ale to jsou spíše velmi divoké teorie.
Obrovskou výhodou této anonymíty je fakt, že i kdybyste se stali obětí úspěšného hackerského útoku, tak přijdete pouze o své Bitcoiny, aniž by se hacker dostal k vašim citlivým údajům, které mají mnohem vyšší cenu.
Jak je na tom tedy bezpečnost Bitcoinu?
Prakticky jistě se nejedná o rozsáhlý podvod ani něco podobného. Nejvyšší riziko samotného Bitcoinu je jeho velmi rychle se měnící hodnota spojená s možností ztráty investice.
Při správném dodržování bezpečnosti na internetu jsou Bitcoiny ve vaší peněžence zabezpečeny stejně, ne-li mnohem lépe, než peníze na bankovních účtech.
Pokud své Bitcoiny a další kryptoměny chcete zabezpečit ještě více, doporučujeme hardwarovou peněženku TREZOR.
ZABEZPEČTE SVÉ BITCOINY S TREZOREM Hardwarová peněženka TREZOR nabízí ten nejspolehlivější stupeň ochrany vašich Bitcoinů. Pokud to s investicí do kryptoměny myslíte vážně, TREZOR je jasnou jedničkou v zabezpečení vašich peněz. - nejspolehlivější zabezpečení Bitcoinů - možnost potvrzování transakcí - podpora měn jako Ethereum, Litecoin, DASH, Zcash - recenzi peněženky TREZOR si přečtěte zde |
Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Komentáře