Bitcoin
Revoluce Bitcoinu
Bitcoin se rozdělil a vznikla tak nová kopie s názvem Bitcoin Cash, která má do konkrétního data totožnou historii, jako Bitcoin. Od rozštěpení měny si jde však Bitcoin Cash svou vlastní cestou a dá se jen těžko předpokládat, zda půjde ve stopách svého dvojčete Bitcoinu.
V červnu Bitcoin překonal hranici 3000 usd, což byl extrémně důležitý milník, se strhla doslova smršť ohledně budoucnosti této nejpopulárnější kryptoměny. Někteří předpovídali hladký průběh v následujících měsících a očekávali raketový růst, druzí zase předpokládali, že je Bitcoin nafouknutá bublina a po překonání hranice 3000 usd praskne a poletí dolů. Bitcoin opravdu po dosažení milníku 3000 usd začal klesat, padl o jednu třetinou a dostal se až na úroveň pod 2000 usd. To ovšem netrvalo dlouho a Bitcoin bleskově získal odepsané zisky a opět se katapultoval přes magickou hranici 3000 usd. Tempo růstu Bitcoinu tedy neohrozilo ani rozdělení na Bitcoin a Bitcoin Cash.
Proč se Bitcoin rozdělil?
Se zvyšující popularitou Bitcoinu roste také čas na zpracování jednotlivých transakcí, které trvají v řádu desítek minut, v krajních případech i hodin. Pro rychlejší přesun peněz si uživatelé musí výrazně připlatit. Proto se komunita rozhodla vytvořit novou kryptoměnu Bitcoin Cash, u které je zvýšen kapacitní strop na jednotlivé transakce. Do data spuštění měl stejnou historii jako Bitcoin, ale od spuštění se jedná o novou kryptoměnu s vlastním osudem.
Kdo Bitcoin Cash zaplatí?
Uživatelé, kteří vlastnili před rozdělením nějaké Bitcoiny získali ekvivalentní počet i nové kryptoměny. Znamená to tedy, že pokud jste vlastnili jeden Bitcoin před rozdělením měny, tak jste nově získali také jeden Bitcoin Cash. Otázku, kterou často slýchávám je, kdo to zaplatí? Odpověď zní nikdo! Lidé si velmi často neuvědomují, že trh je řízen nabídkou a poptávkou. Jedná se o pomyslnou cenu, kterou jsou lidé ochotni zaplatit. Kdyby z nějakého důvodu lidé nechtěli kupovat třeba zlato, vznikla by obrovská nabídka s téměř žádnou poptávkou a lidé kteří by byli ochotni zlato koupit by ho kupovali za směšně malé částky.
Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.
eToro je obchodní platformou pro více aktiv, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.
Prosím berte na vědomí, že CFD jsou komplexním nástrojem s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. 68% účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste uvážit, zda opravdu chápete, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit přijmout tak vysoké riziko ztráty peněz.
Výsledky dosažené v minulosti nejsou ukazatelem budoucích výsledků. Historie obchodování je kratší než 5 let a nemusí být dostatečná pro to, aby sloužila jako podklad k investičním rozhodnutím.
Copy trading (zrcadlení obchodů) je služba správy portfolia, kterou poskytuje společnost eToro (Europe) Ltd., která je povolena a regulována kyperskou Komisí pro cenné papíry (Cyprus Securities and Exchange Commission).
Obchodování kryptoakiv nepodléhá v některých zemích Evropské unie (EU) a Spojeném klálovství (UK) regulaci a neexistuje tedy spotřebitelská ochrana. Váš kapitál je vystaven riziku.
Společnost eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nenese žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.
eToro (Europe) Ltd., poskytovatel finančních služeb autorizovaný a regulovaný komisí Cyprus Securities Exchange Commission (CySEC) pod licenčním číslem 109/10.