Kryptoměny
Co jsou a jak fungují kryptoměnové faucety
Foto: Pixabay
Co je kryptoměnový faucet
Faucet je v principu služba, respektive webová stránka, která nabízí pravidelně určitý obnos libovolné kryptoměny zdarma. Někdy stačí zadat adresu peněženky, jindy je potřeba se registrovat nebo na stránce nějakou dobu něco dělat. V praxi je možné se setkat s faucety různých kryptoměn, ať už jde o Bitcoin, Litecoin nebo jiné..
Faucety zasílají kryptoměny pravidelně, takže je možné o obnos zažádat vícekrát. Jak dlouhý je interval mezi získáním obnosu, záleží na faucetu samotném a může se jednat o minuty, desítky minut nebo hodiny.
Investice do bitcoinu, bitcoin kurz, bitcoin cena
KLIKNĚTE SEM a zaregistrujte se u Binance, protože
- Binance je nejoblíbenější crypto burza na světě
- Bitcoin a další kryptoměny pořídíte pomocí platební karty
- Můžete zde obchodovat Bitcoin za stovky různých altcoinů
- Kompletní recenze o Binance je zde
NEJVĚTŠÍ KRYPTOMĚNOVÁ BURZA Na kryptoměnové burze Binance najdete desítky alternativních i klasických kryptoměn, které můžete obchodovat i mezi sebou. Skvělá volba pro investory do alternativních měn, neboli altcoinů. - obchodujte desítky kryptoměn - výkonná obchodní platforma - mobilní aplikace Android / iOS - podpora 24 / 7 - stránky kompetně v češtině - recenzi burzy Binance najdete zde
|
V čem je háček?
Je jasné, že by jen tak někdo nerozdával peníze, aby všechny potěšil. Tyto faucety sice opravdu dávají peníze zdarma, ovšem nefungují jako charita. Faucety bývají oblepené reklamou, ze které vydělávají peníze, protože mají poměrně vysokou návštěvnost.
Na tom v zásadě není nic špatného. Jenže mnohdy je tato reklama tak vlezlá, že stačí kliknout naprosto kamkoliv na jejich webu, a ihned se otevře nové okno s reklamním sdělením nebo nějakou stránkou, na kterou jste rozhodně nechtěli.
Peníze zdarma za to stále mohou stát, ovšem ani zde se nejedná o způsob, jak bezpracně vydělat, jak si záhy ukážeme na příkladu opravdového faucetu.
Foto: Pixabay
Opravdová zkušenost s Ethereovým faucetem
Nejprve je potřeba najít nějaký faucet, který opravdu kryptoměnu odesílá a na který není pokud možno potřeba se registrovat nebo zadávat jiné údaje. Našel jsem jeden takový Ethereový faucet ethereumfaucet.info.Navšítívím tedy webovou stránku a ihned vidím, že jsem nucen vypnout adblock, tedy rozšíření v prohlížeči, které blokuje reklamy.
Tento požadavek v zásadě dává smysl, faucetové weby musí nějak fungovat a nijak se netají tím, že to je z reklamy. Po vypnutí adblocku web vypadá najednou úplně jinak a 3/4 obsahu je reklama. To tolik nevadí, i tu lze ignorovat a přejít k samotnému výběru Etherea.
- Po kliknutí do pole, kam se má vyplňovat adresa peněženky, se okamžitě otevře nová karta v prohlížeči s dalším faucetem zjevně stejného vlastníka (v tomto případě se jednalo o Ripple, ale dole na stránce je možné najít zhruba 15 dalších kryptoměnových faucetů). Když už žádám o jednu kryptoměnu, tak proč bych nemohl o více, no ne?
- Po zavření karty a druhém kliknutí do pole pro zadání Ethereové peněženky se otevře zcela nové okno, které vede na cizí stránky. Po několika pokusech jsem narazil na seznamku, online casino, zpravodajský web i stránku s online seriály. To jsem také úplně nechtěl, ale zavření okna zabere naštěstí chvilku.
- Do třetice všeho dobrého a konečně se podařilo zadat Ethereovou peněženku. Odměna v podobě 0,000002 ETH sice není zrovna lákavá, když vezmeme v potaz fakt, že se jedná o zhruba 7 desetitisícin dolaru. Zde ale příběh nekončí, protože ono to s tím výběrem není tak snadné.
Aby bylo Ethereum opravdu zasláno, je potřeba překročit minimální hranici pro výplatu. V tomto případě se jedná o 0,0025 ETH.
Jak moc je celý tento proces ziskový
Teď troška počítání. Ethereovou adresu je možné zadat až po 20 vteřinách strávených na stránce. Před tím nejde adresa kryptoměnové peněženky odeslat kvůli běžícímu počítadlu. Za tu dobu jde alespoň celkem bezpečně pozavírat všechny nechtěně otevřená okna a karty.
Pokud se máme dostat na minimální hranici pro výběr, tak potřebujeme celý proces zopakovat. Můžeme použít výpočet: 0,0025 / 0,000002 = 1250krát.
Každý jeden tento proces zabere 20 vřeřin, takže 1250 * 20 = 25 000 vteřin, což je necelých 7 hodin čistého času pro zisk zhruba 20 Kč.
Navíc je potřeba si uvědomit, že opakovat proces pouze jednou za hodinu znamená, že než se dostaneme k oněm 20 Kč, tak uplyne 52 dní, a to navíc pouze v případě, že bychom o měnu žádali opravdu každou hodinu ve dne v noci bez jakýchkoliv vynechání.
Je možné, že existují výhodnější faucety, ale nikdy nebudou o mnoho profitabilnější, a ani mnohonásobně vyšší zisk za strávený čas opravdu nestojí za to.
Shrnutí kryptoměnových faucetů
Faucety fungují na jednoduchém principu, kdy návštěvníkům nabízí peníze zdarma výměnou za strávený čas, a financují se pomocí reklamy. Peníze zdarma lákají vždycky, ale čas strávený na stránce se absolutně nevyplatí a je mnohem ale opravdu mnohem výhodnější dělat prakticky cokoliv jiného, jen ne čekat na výplatu z faucetu.
Výplaty jsou tak nízké, že se v zásadě nevyplatí věnovat čas ani námahu naprogramováním bota, který by celý proces automatizoval i bez naší přítomnosti. Faucetům, přestože mohou znít lákavě, se pokud možno vyhýbejte, protože zisk z nich opravdu nestojí za to.
Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Komentáře