Kryptoměny

Jak danit Bitcoin a další kryptoměny

Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Komentáře

Děkuju za pěkný článek. Ripple si nechám v jejich peněžence. Otázka zní. Zaplatím daň z kriptoměny až ve chvíli,kdy ji prodám třeba za 5 let? Jiná průběžná daň za každý rok se neplatí? Moc děkuju za odpověď.

Dobrý den, jsem rád, že pomohl. Jinak průběžnou daň byste platit neměl a mělo by se zaplatit až při směně kryptoměny za fiat měnu nebo jinou kryptoměnu. Je ale lepší se poradit s odborníky a tento názor si ověřit. Zatím se jedná spíše o výklad zákona, který ale definici kryptoměn neobsahuje...

Děkuju,že jste si přečetl můj dotaz. Díval jste se na stránky na odkaz kde jsem kripto měnu koupil? Dneska jsem jim volal a pán tvrdil,že každý rok se platí 15% daň,pokud vznikne zisk. Nebo jste se ještě někde ptal prosím? Koupil jsem si přez 600 Ripplů. Jsem obyčejnej 30 letej člověk s malým platem,tak jsem si říkal,že zkusím nakoupit. Ta průběžná 15% daň každý rok, to už by bylo znát. Ještě jednou moc děkuju.

Mělo by to opravdu být tak, jak je to psáno ve článku, tedy že se daní až při výměně za fiat/službu/jinou kryptoměnu. Jestli Ripply pouze držíte, danit by se nemělo. Ve článku jsem vycházel z tohoto ebooku, který psal daňový právník - http://zdanenikryptomen.cz/

Bohužel jak si přečtete i v knize, některé výklady jsou zatím prostě jen odhad a spíše našroubování na nějaký jiný zákon, protože legislativa zatím pojem "kryptoměna" nezná, takže se i hůře radí a dává jednoznačná odpověď. Osobně mi přijde, že nejvíce smysl dává danit tak, jak se radí v knize, tedy když měnu opravdu za něco vyměníte nebo jí prodáte se ziskem.

Taky si myslím. Třeba se legislativa upřesní do konce roku. Jinak moc děkuju a vážím si toho,že jste mi poradil.

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost