Kryptoměny

Jak danit Bitcoin a další kryptoměny

Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Komentáře

Děkuju za pěkný článek. Ripple si nechám v jejich peněžence. Otázka zní. Zaplatím daň z kriptoměny až ve chvíli,kdy ji prodám třeba za 5 let? Jiná průběžná daň za každý rok se neplatí? Moc děkuju za odpověď.

Dobrý den, jsem rád, že pomohl. Jinak průběžnou daň byste platit neměl a mělo by se zaplatit až při směně kryptoměny za fiat měnu nebo jinou kryptoměnu. Je ale lepší se poradit s odborníky a tento názor si ověřit. Zatím se jedná spíše o výklad zákona, který ale definici kryptoměn neobsahuje...

Děkuju,že jste si přečetl můj dotaz. Díval jste se na stránky na odkaz kde jsem kripto měnu koupil? Dneska jsem jim volal a pán tvrdil,že každý rok se platí 15% daň,pokud vznikne zisk. Nebo jste se ještě někde ptal prosím? Koupil jsem si přez 600 Ripplů. Jsem obyčejnej 30 letej člověk s malým platem,tak jsem si říkal,že zkusím nakoupit. Ta průběžná 15% daň každý rok, to už by bylo znát. Ještě jednou moc děkuju.

Taky si myslím. Třeba se legislativa upřesní do konce roku. Jinak moc děkuju a vážím si toho,že jste mi poradil.

Mne hlavně zaskočila informace, kdy v případě těžby je třeba živnostenské oprávnění.
Netěžím sice vlastním těžebním zařízením, ale pronajímám si výkon pro těžbu ve specializovaném datacentru. Těžební zařízení tak nikde fyzicky nemám, pouze pravidelně zaslané množství kryptoměny na základě zakoupené těžební kapacity.
Skutečně si neumím předtavit, jak by taková živnost byla zapsána a jak, k jakému datu by se vykazovala daň z toho co mi přijde do peněženky, zvláště když v případě nákupu je vypláceno po dosažení určité sumy.

Ahoj, snad to někdo ještě přečte ✌🏼
Chtěl bych se zeptat, jestli se dají odečíst daně za kurs kryptoměny, za nový počítač, telefon, internet a všechny další věci, které mi pomohly dosáhnout výdělku na kryptoměnách?
Jsem pouze fyzická osoba mám si teda zřídit živnost na "ostatní příjmy"?
Děkuji.

Osobně bych se zašel za daňovým poradcem, abych se ujistil, že si s živností budu moci započíst počítač či telefon do nákladů.

Jejda, já pořád nechápu , jak to funguje? Já jsem si koupil bitcoin za 1000 kč, a následně za něj jsem si koupil trochu cardana , ontology, algo, a teď co mám vlastně danit, když nic neprodávám ,ale držím to. Děkuji


Kdo drží, ten přece nic nedaní. :D

Přidej komentářDiskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a provozovatel tohoto portálu za ně nenese zodpovědnost