Kryptoměny
Ochraňte bitcoiny s Binance, nejbezpečnější krypto burzou
Ochraňte své krypto před útoky hackerů. Binance je nejbezpečnější kryptoměnovou burzou, svým uživatelům navíc dává rady, jak čelit kybernetickým rizikům. Jak se co nejbezpečněji pohybovat v online prostředí? Odpovědi naleznete v článku a také ve webináři Binance na téma digitální soukromí a bezpečnost v kryptu.
Kryptoměny a bezpečí – Binance, bezpečná burza
Typy útoků – Dvoufázové ověření – Silná hesla
Jak ochránit kryptoměny – Binance webinář
Foto: Binance
Bezpečnost uživatelů a kryptoměn u Binance na prvním místě
Vlastnit Bitcoin či jiné kryptoměny představuje obrovskou příležitost, privilegium, radost. Zároveň však do určité míry také riziko. V kybernetickém prostředí se ukrývá spousta predátorů, kteří neustále přicházejí s novými způsoby, jak na uživatele zaútočit. Naštěstí existuje spousta nástrojů a protokolů, díky nimž lze útokům předcházet a bránit se jim. A to i s pomocí kryptoměnové burzy Binance, která na kybernetickou bezpečnost klade velký důraz.
KLIKNĚTE SEM a založte si zdarma účet na burze Binance
Nikdo nechce, aby jeho pracně vybudované investiční portfolio skončilo na cizím účtu. Stát se to přitom může jak lusknutím prstu, respektive stisknutím klávesnice. Zatímco takové Binance stablecoiny chrání vaše prostředky před rychlými výkyvy kurzů, celý systém zabezpečení burzy Binance je tou nejlepší ochranou před útoky zvenčí.
K zabezpečení burza Binance přistupuje nadmíru zodpovědně, ochrana kryptoměn její hlavní prioritou. Jaká jsou ta největší nebezpečí, kterým musí internetoví uživatelé (a tedy i kryptoměnoví investoři) čelit? Představíme si i několik rad, jak zabezpečit nejen své účty, ale celou identitu v internetovém prostředí. Že je nejlepší obranou útok? Pro jednou známé motto pozměníme: v kybernetické oblasti tu nejlepší obranu představuje právě a pouze důkladná a posílená obrana.
Na Binance jsou vaše kryptoměny v bezpečí
Zodpovědný investor své kryptoměny chrání nejen před výkyvy trhu, ale i před nenechavýma rukama zločinců - doma si své dveře také raději zamykáte. Burza Binance je nejen největší, ale zároveň také nejbezpečnější kryptoměnovou směnárnou.
Každodenně zabrání desítkám pokusů o hackerský útok, při detekci podezřelé aktivity okamžitě z preventivních důvodů zmrazí účet. Veškeré uživatelské transakce jsou monitorovány, Binance využívá i data nasbíraná z více než tří let transakcí a obchodní aktivity. S hledáním podezřelé činnosti a forenzní analýzou pomáhá vyspělá umělá inteligence. Burza Binance navíc dbá na vzdělávání svých klientů, ať už prostřednictvím výukových článků na webu Binance Academy či webových seminářů s předními experty na bezpečnostní téma.
Bitcoin a rizika - jakým typům útoků kryptoměnoví uživatelé čelí?
Registrace zdarma, poskytnutí osobních informací, vložení prostředků, obchodování, výběr financí. Jen v základním řetězci existuje několik bodů, na které se internetoví útočníci mohou soustředit - a v každém se počet možných slabých míst ještě větví a rozrůstá. S rostoucí popularitou kryptoměn stoupá také počet hackerských útoků, v 21. století je zkrátka třeba mít se na pozoru.
Kyberzločinci mohou útočit přímo na směnárny, terčem jejich zájmu mohou být blockchainové protokoly, v první řadě však cílí především na samotné uživatele. K nejčastějším typům útoků patří:
- phishing - získání citlivých dat v elektronické komunikaci
- cross-site scripting (XSS) - vložení útočného kódu na ověřené webové stránky
- SIM swap - podvodné převedení telefonního čísla na jinou SIM kartu
- malware - škodlivé programy, počítačové viry, trojské koně atd.
Druhů útoků je nepřeberné množství, na každý z nich však existují účinné odpovědi. Ať už jde o řešení v podobě užitečných programů, hardwarových pomocníků či jednoduchých, avšak zásadních uživatelských rad. Důležité online záležitosti například nikdy nevyřizujte přes veřejné WiFi, které stále mohou být šifrované podle slabšího protokolu WEP. Změnit heslo a název WiFi je snadné, obdobně snadné může být pro hackery nabourání vašich přístrojů z veřejných sítí.
Snažte se vyvarovat těch nejčastějších chyb, mezi něž patří absence dvoufaktorového ověření (2FA) či volba slabých hesel.
Využívejte dvoufázové ověření - 2FA
Dobrá rada nad zlato. Téma internetové bezpečnosti lze jen těžko pojmout v jednom článku, k těm nejzákladnějším poučkám však bezesporu patří použití dvoufázového ověření (2FA) při přihlašování. Při něm uživatel své vlastnictví účtu prokazuje ve dvou krocích; na obvyklé zadání přihlašovacích údajů ve druhém faktoru naváže například zadání speciálního PIN kódu, otisk prstu, pořízení snímku sítnice oka a podobně. Oblíbeným i doporučovaným nástrojem pro 2FA přihlašování je aplikace Google Authenticator.
NEJVĚTŠÍ KRYPTOMĚNOVÁ BURZA Na kryptoměnové burze Binance najdete desítky alternativních i klasických kryptoměn, které můžete obchodovat i mezi sebou. Skvělá volba pro investory do alternativních měn, neboli altcoinů. - obchodujte desítky kryptoměn - mobilní aplikace Android / iOS - stránky kompletně v češtině - recenzi burzy Binance najdete zde
|
Jak zvolit silné heslo? Tipy od Binance
Nad dobrou radou stojí ještě lepší rada - a tu představuje volba silného a pravidelně obměňovaného hesla. Jistě, snad každý se ve svých internetových začátcích snažil volit co nejsnáze zapamatovatelná hesla. Právě taková jsou však nejzranitelnější.
Věřili byste, že i v roce 2020 byla nejčastěji používaným heslem nesmrtelná klasika "123456"? Protože to vyplývá z analýzy 276 milionů uniktnutých hesel, je namístě, aby byl každý z nás při volbě hesla co nejobezřetnější. Slabá hesla hackeři prolomí v řádu sekund.
Jak správně zvolit silné heslo? | |
Délka | alespoň 8 znaků |
Velká písmena | alespoň jedno velké písmeno (A, B, C...) |
Čísla | alespoň jedno číslo (1, 2, 3...) |
Speciální znak | alespoň jeden speciální znak ($, &, ~...) |
Jedním silným a neprůstřelným heslem práce nekončí, bezpečnostní experti doporučují pro každou službu volit samostatné silné heslo a toto heslo pravidelně měnit.
Že se ve změti znaků, číslic a kapitálek kromě hackerů ztrácíte i vy sami? Jedině dobře; se správou hesel vám navíc mohou pomoci bezpečné password managery, užitečné programy si budou důležitá hesla pamatovat za vás a vám postačí znát přihlašovací údaj pouze do tohoto jediného programu. Osvědčenými volbami jsou aplikace NordPass či LastPass. Mějte také na mysli, že ani burza Binance, ani jiné bankovní instituce po vás v elektronické komunikaci nikdy nebudou požadovat zadání hesla. Neposílejte tedy svá hesla emailem či sms, takto o ně žádají výhradně podvodníci.
Binance - tipy jak ochránit kryptoměny
- Rozdělte svůj kapitál na víc účtů
- Pro každý účet zvolte jiný email, s vlastním heslem a 2FA
- Rozdělte své portfolio mezi několik peněženek
- Používejte hardware peněženku (např. Trezor, Ledger Nano)
- Používejte jen ověřené softwarové peněženky (např. Trust Wallet, Meta Mask)
Pravidelně aktualizujte, radí expert
Další užitečnou radou jsou pravidelné aktualizace, od operačních systémů přes webové prohlížeče až po jednotlivé aplikace. Stejně tak je vhodné aktualizovat také firmware zařízení. Jak v Binance webináři na téma soukromí a bezpečnosti poznamenal security expert a spoluzakladatel slovenské Paralelní Polis Mário Havel, aktualizace skutečně nepředstavují pouze otravnou notifikaci a vyřazení vašeho zařízení na dobrou hodinu z provozu.
"Naučit se všechno aktualizovat je ve skutečnosti velmi dobrý zvyk. A tím všechno myslím váš systém, vaše aplikace, firmware zařízení a také ta zařízení samotná." Aktualizace obsahují bezpečnostní patche (záplaty), které opravují veřejně známé zranitelnosti. Udržování kroku a používání nejnovějších dostupných verzí dává hackerům méně prostoru pro útok.
Pokud máte možnost, vybírejte důvěryhodné open-source alternativy. Aplikace s otevřeným zdrojovým kódem dávají komunitě možnost svobodně dohlížet na fungování programů, data v nich nemizí v potenciálních černých dírách. "Bavíme se o kryptoměnách a Bitcoinu a celý tento ekosystém je postavený právě na otevřených technologiích," připomíná Mário Havel. Jako příklad open-source webového prohlížeče zmiňuje Firefox od Mozilly. Kompletní soubor cenných a zasvěcených bezpečnostních opatření najdete v květnovém webináři burzy Binance, nejbezpečnější kryptoměnové směnárny světa.
Binance webinář: Digitální soukromí a bezpečnost v kryptu
NEJVĚTŠÍ KRYPTOMĚNOVÁ BURZA Na kryptoměnové burze Binance najdete desítky alternativních i klasických kryptoměn, které můžete obchodovat i mezi sebou. Skvělá volba pro investory do alternativních měn, neboli altcoinů. - obchodujte desítky kryptoměn - mobilní aplikace Android / iOS - stránky kompletně v češtině - recenzi burzy Binance najdete zde
|
Varování: Informace uvedené v článku jsou pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji. Obchodování s kryptoměnami, CFD certifikáty (rozdílové smlouvy), akciemi, měnami a dalšími produkty je rizikové a může mít za následek ztrátu celého vašeho kapitálu.
eToro je obchodní platformou pro více aktiv, která nabízí jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.
Prosím berte na vědomí, že CFD jsou komplexním nástrojem s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. 68% účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste uvážit, zda opravdu chápete, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit přijmout tak vysoké riziko ztráty peněz.
Výsledky dosažené v minulosti nejsou ukazatelem budoucích výsledků. Historie obchodování je kratší než 5 let a nemusí být dostatečná pro to, aby sloužila jako podklad k investičním rozhodnutím.
Copy trading (zrcadlení obchodů) je služba správy portfolia, kterou poskytuje společnost eToro (Europe) Ltd., která je povolena a regulována kyperskou Komisí pro cenné papíry (Cyprus Securities and Exchange Commission).
Obchodování kryptoakiv nepodléhá v některých zemích Evropské unie (EU) a Spojeném klálovství (UK) regulaci a neexistuje tedy spotřebitelská ochrana. Váš kapitál je vystaven riziku.
Společnost eToro USA LLC nenabízí CFD a neposkytuje žádné záruky a nenese žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, kterou připravil náš partner s využitím veřejně dostupných informací o společnosti eToro, které nejsou specifické pro daný subjekt.
eToro (Europe) Ltd., poskytovatel finančních služeb autorizovaný a regulovaný komisí Cyprus Securities Exchange Commission (CySEC) pod licenčním číslem 109/10.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Co je a jak funguje Binance Smart Chain (BSC) + návod
Binance Smart Chain je ideální platformou pro chytré kontrakty. Je rychlejší a levnější než Ethereum, přitom plně kompatibilní s EVM. Co to BSC...
Binance P2P - nákup kryptoměn přímo od obchodníků
Představujeme vám platformu Binance P2P pro prodej a nákup kryptoměn. Na tržišti burzy Binance lze Bitcoin a další kryptoměny koupit bezpečně...
Nejlepší Bitcoinová peněženka pro Čechy
Co je Bitcoinová peněženka ✅ jak funguje a jak vybrat tu nejlepší peněženku na kryptoměny právě pro vás?